MENU

Že by? Elektrifikace trati z Otrokovic do Zlína má začít příští rok

Že by? Elektrifikace trati z Otrokovic do Zlína má začít příští rok
Správa železnic

ZLÍN – Je to jeden z projektů, o kterých se ve Zlínském kraji mluví už neuvěřitelně dlouho. A proto když někdo zmíní, že elektrifikace železniční trati mezi Otrokovicemi a Zlínem už opravdu začne, lidé nad tím většinou jen mávnou rukou a nevěří. Tentokrát to ale vypadá skutečně nadějně.

Správa železnic totiž získala pravomocné stavební povolení na modernizaci trati. Zatím části Otrokovice – Zlín. Práce mají začít na startu příštího roku.

Trať získá nejen trolejové vedení, ale také druhou kolej. Rychlost se zvýší na 100 kilometrů v hodině, přibýt by mělo spojů. „Současně dojde ke zvýšení bezpečnosti díky zrušení dvou přejezdů. Ten první v Otrokovicích-Kvítkovicích nahradí tunel, namísto úrovňového křížení ve Zlíně-Prštném vznikne silniční nadjezd, “ informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Podnik ale zatím nemá všechny pozemky. „Pokračuje majetkoprávní vypořádání s majiteli potřebných pozemků, Správa železnic už uzavřela dohodu s přibližně třemi čtvrtinami vlastníků, “ potvrdil Gavenda.

Přesto má Správa železnic v plánu zhruba v půlce letošního roku vyhlásit soutěž na zhotovitele prací. „Samotné práce odstartují na začátku příštího roku, “ říká mluvčí.

Navazující rekonstrukce úseku mezi Zlínem a Vizovicemi zatím pravomocné územní rozhodnutí nemá.

Internetová Hitrádia

LIVE
Osmdesátka
Im Nin'Alu
OFRA HAZA
Im Nin'Alu - OFRA HAZA
LIVE
Devadesátka
Star
ERASURE
Star - ERASURE
LIVE
Milénium
Butterfly
CRAZY TOWN
Butterfly - CRAZY TOWN
LIVE
Desítka
Want To Want Me
JASON DERÜLO
Want To Want Me - JASON DERÜLO
LIVE
Zóna lásky
Home
MICHAEL BUBLÉ
Home - MICHAEL BUBLÉ
LIVE
PopRock
Come Undone
ROBBIE WILLIAMS
Come Undone - ROBBIE WILLIAMS
Copyright © 2026 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., All Rights Reserved.