Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Exkluzivní rozhovor s Pepou Vojtkem pro Hitrádio Zlín !

Skupina Kabát získala už 11. slavíka, navíc poskytla svoji píseň Western boogie HRXU na charitativní CD „Srdce, které hraje“.  Dobrá příležitost vyzpovídat lídra kapely Pepu Vojtka.

Jak se ti stává s novým Slavíkem ?
Stává se mi furt stejně jako se starým, protže  mám nějaký harmonogram, který musím dodržet i kdyby padaly trakaře. Vstávám okolo sedmý, pak chodím se psy, pak vezu kluka do školky a teprve pak, až nakrmím psy, tak začíná můj „normální život“.

 

Máte v kapele přehled, kolik těch Slavíků máte ?
Těch zlatejch máme 11. My to počítáme, rozdělujeme si brytrsky ty velký ceny, počítáme,   kdo jich kolik doma má.  Posledního dostal Milan Špalek. Takhle si to dělíme, abychom se nehádali.

 

Čím to, že jste tak úspěšní ?
Já mám pocit, že  jsme lidem blízcí, protože děláme ty jejich příběhy. Vyrostli jsme s té střední vrstvy a neděláme záměrně složitou hudbu.

 

Na paty vám šlape druhým rokem kontroverzní kapela Ortel, bude to váš největší soupeř příští rok?
To bude záležet na jejich fanoušcích. Já jsem koukal na ty hlasy, oni to převedli na nějaké body, takže vlastně nikdo neví, kolik toho je.  To je takový trošku, nevím, protože to by měl být jeden hlas jeden bod a to by bylo asi všem jasnější. I když ono dneska můžete zmanipulovat cokoli. Ale, co si budem povídat, když nejde o život, víte o co jde …

Co je u Kabátů nového ?
Novýho je to, že pojedeme příští rok říjen listopad turné. Koncertů bude asi 20, takže snad splníme přání všem těm, kteří třeba nemohou do Prahy na Vypich. To je takovej nejbližší plán kapely. Zkoušet na to budeme v létě a vstupenky půjdou do prodeje ještě do konce roku.