Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

ANETA LANGEROVÁ má nový klip a vyráží na turné

Aneta Langerová uvádí nový videoklip k apokalyptické písni Tělo 2086 a vyráží na letní koncertní turné Dvě slunce. Turné nese název podle stejnojmenného alba, které Aneta v létě poprvé představí fanouškům na osmi místech, a odstartuje ho koncertem v pražském šapitó Azyl78, jímž album i nový videoklip symbolicky pokřtí.

Když Aneta s Jakubem Zitkem skládali píseň Tělo 2086, nemohli tušit, že opravdu přijde doba, kdy se lidé nebudou moci hýbat, líbat a navzájem se dívat přímo do očí. Rovněž nemohli tušit, že si fanoušci na nové album Dvě slunce počkají více než půl roku, aby si je poslechli naživo na letním turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován.

„U natáčení jsme se nasmáli absurdním situacím, které vznikají neosobní mezilidskou komunikací. Anonymní svět nikdy nemůže nahradit lidskost. Proto píseň Tělo 2086 končí nadějeplným slovem Touha, “ říká Aneta.

Videoklipu se režijně ujal režisér Vítek Bělohradský a vznikal na krásných místech naší domoviny – na Kokořínsku, ve Břvích u Prahy, v Botanické zahradě v Tróji, pražském Jazz Docku nebo na střeše Národního zemědělského muzea v Praze.

„S Anetou mě pojí přátelství založené na mnohaleté spolupráci. Byl jsem poctěn, když mě oslovila ohledně videoklipu k písni Tělo 2086. Pro mě to byla krásná práce plná nápadů, nadšení a radosti a pro realizaci jsme se snažili udělat maximum. Ale hlavně to byla práce s kamarády, které mám rád, “ prozrazuje Vítek Bělohradský.

Kromě písně Tělo 2086 se fanoušci budou moci zaposlouchat do dalších nových příběhů z desky Dvě slunce naživo na letním turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, jež přichází rozzářit nebe českých měst. Na koncertech Anetu doprovodí její kapela společně se smyčcovým triem.

„Věřím, že vám nové písně budou dobrými společníky. Každý z příběhů má svou vlastní atmosféru. Ta vás třeba zavede blíž k tišině vlastní duše. Tak jako mne. Těším se, že se všichni opět setkáme na živých koncertech našeho turné, kde si je společně zazpíváme. Už se nemohu dočkat, až budeme zase na cestách, má to své kouzlo. Moc mi chyběla interakce s publikem. Atmosféra živého hraní je nenahraditelná. Ať hudba zní a slunce svítí, ” říká Aneta.

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován „Pod širou oblohou“:

  1. 8. 2021 – Praha, šapitó Azyl78  
  2. 8. 2021 – Uherské Hradiště,  kolejní nádvoří – jezuitská kolej
  3. 8. 2021 – Solanec pod Soláněm, amfiteátr Zvonice Soláň
  4. 8. 2021 – Hradec Králové, letní kino Širák v rámci festivalu „Na jednom břehu“
  5. 8. 2021 – Praha, letní scéna Vyšehrad
  6. 8. 2021 – Zámek Nebílovy, nádvoří zámku
  7. 8. 2021 – Hrad Kašperk, nádvoří hradu
  8. 8. 2021 – Jablonec nad Nisou, letní scéna Eurocentra

Turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován bude dále pokračovat také na podzim 2021.