Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
ERIC PRYDZ - Call On Me
Playlist
ERIC PRYDZ
Call On Me
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Zlínský kraj získal od státu peníze na obchvat Zálešné

Zlínský kraj získal od státu peníze na obchvat Zálešné
Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje
Datum: 26. 3. 2024
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN – Mluví se o něm už desítky let, mnozí už ani nevěří, že se vůbec postaví. Obchvat Zálešné. Zlínská neverending story si teď připsala další pokračování, které se jeví velmi pozitivně. Zlínský kraj získal od státu 780 milionů korun na zmíněný obchvat a na dálniční přivaděč z Fryštáku do Zlína.

Jde o polovinu všech nákladů na obě stavby, které kraj chystá společně se zlínským magistrátem. Dokončení přivaděče a obchvatu by mělo výrazně ulevit dopravě ve Zlíně, protože se díky nim část řidičů bude moci vyhnout centru města.

„Loni v květnu jsme podepsali deklaraci, že budeme po státu požadovat peníze na výstavbu těchto dvou důležitých cest. Rok ještě neuplynul a je to tady. Vláda odsouhlasila 780 milionů na naše klíčové dopravní stavby. Je to velký úspěch pro celý náš diplomatický tým, “ říká hejtman Radim Holiš.

Peníze jsou podle něj určené na léta 2027 až 2029. „V roce 2027 musíme mít veškeré podklady pro stavbu nachystané, to je náš cíl. Teď připravujeme žádost o územní rozhodnutí, “ doplnil hejtman.

Část dálničního přivaděče, který propojí Zlín s budovaným úsekem dálnice D49 mezi Hulínem a Fryštákem, je investice kraje. Povede přibližně v trase stávající cesty z Fryštáku do Zlína. Obchvat zase připravuje magistrát. Pod Burešovem naváže na dálniční přivaděč a povede přes Zálešnou kolem nemocnice a dopravního podniku na silnici I/49 do Vizovic. Až bude projekt obchvatu hotový, magistrát předá podklady Zlínskému kraji, který si na obě silnice vybere dodavatele a převezme dle deklarace celkové náklady.