Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Zlínský kraj zežloutne. Představuje nové logo

Zlínský kraj zežloutne. Představuje nové logo
Datum: 9. 3. 2022
Autor: Klára Farníková

ZLÍNSKÝ KRAJ (9. 3 2022) – Místo modré a bílé nastupují žlutá a černá. A s nimi především výrazný čtverec přes nápis. Zlínský kraj se rozhodl po dvaceti letech osvěžit svoji značku a představuje novou vizuální identitu.

Podle zástupců kraje je nová identita založená na „živém tvůrčím duchu“, protože právě tvořivost a kreativita jsou všudypřítomné v celém regionu. V novém logu se spojují žlutá a černá barva a nejvýraznějším prvkem je velký černý čtverec, který zakrývá kus slova Zlínský. Podle autorů čtverec mimo jiné symbolizuje škatulku, kterou Zlínský kraj překračuje. Zároveň je čtverec typický pro zlínskou architekturu a jeho čtyři rohy symbolizují čtyři okresy.

Slogan, který bude v příštích letech zastřešovat komunikaci kraje i jeho organizací, je „Kraj bez hranic“. Protože hranice máme pouze ve své hlavě a už Baťa říkal, že "co chceš, můžeš" a dodnes je tu "malých Baťů" nepočítaně.

Nová identita vzešla ze soutěže, autorem vítězného návrhu je kreativní agentura Little Greta. Na tvorbu nové vizuální identity Zlínský kraj vynaložil částku necelých 500 tisíc korun. V další etapě je aktivace značky, která vyjde na 1,3 milionu korun. Celkem bude z rozpočtu kraje financováno přes 800 tisíc, větší část financí, 1 milion korun, je pak hrazena z fondů Evropské unie.. Oficiálně se do nových barev kraj začne oblékat od května, jako první se má proměnit budova krajského úřadu.