Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
DAVID GUETTA & SIA - She Wolf (Falling To Pieces)
Playlist
DAVID GUETTA & SIA
She Wolf (Falling To Pieces)

Zlínský filmový festival bude letos v tradičním termínu

Zlínský filmový festival bude letos v tradičním termínu
Datum: 16. 2. 2022
Autor: Redakce Hitrádia

ZLÍN (16. 02. 2022)- Po dvou nezvyklých „covidových“ ročnících to vypadá, že se zlínský filmový festival vrátí k původnímu scénáři. Letošní 62. ročník pořadatelé plánují na tradiční termín, tedy na přelom května a června. A budou se na něm mimo jiné oslavovat výročí Zlína i Velkého kina.

Loni byl festival kvůli epidemii rozdělený na dvě části. Jarní byla pouze on-line, na podzim se konala druhá část, kdy už byli návštěvníci v kinech. Rok před tím se festival konal netradičně v září. Letos si příznivci Zlín Film Festivalu můžou do kalendářů zapsat termín 26. května až 1. června. 

„Věříme, že po dvou poměrně komplikovaných ročnících budeme moci udělat zase takový festival, jak se nám to dařilo v období před pandemií. Tedy festival, který bude oslavou kultury, filmové tvorby pro děti, také Zlína a našeho regionu. Zvlášť letos, kdy si připomeneme 700 let od první písemné zmínky o Zlíně, “ podotkl prezident festivalu Čestmír Vančura.

Zlínské sedmistovkové výročí se bude prolínat celým festivalem. „Náš festival je nedílnou součástí kulturního života města. Rádi bychom připomenuli i významnou roli filmu ve Zlíně, “ upřesnil Vančura. Pořadatelé chtějí taky oslavit výročí Velkého kina ve Zlíně, které má letos devadesátiny. Od roku 2016 je však objekt kvůli problémům se statikou zavřený, město chystá jeho obnovu. 

Foto: Zlín Film Festival