Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Zlín začal se specialisty odchytávat přemnožené nutrie

Zlín začal se specialisty odchytávat přemnožené nutrie
Zdroj: Magistrát města Zlína
Datum: 17. 5. 2024
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN – Situace už je neúnosná, je na čase pozvat odborníky. Město Zlín začalo ve spolupráci se specializovanou firmou odchytávat přemnožené nutrie. První odchyt provedli v Bartošově čtvrti, ve středu tam za tři hodiny pochytali 17 dospělých, odrostlých nutrií.

Právě Bartošova čtvrť je výskytem těchto hlodavců nejvíc zasažená, další lokality nechala radnice zmonitorovat. „Mezi ty nejpostiženější patří Čepkov, konkrétně oblast pod tamním mostem, “ říká mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Nutrie se budou odchytávat postupně na všech místech, kde hrozí jejich přemnožení. „S ohledem na dodržení časového odstupu od prvního odchytu se druhý odchyt na Bartošově čtvrti uskuteční na začátku června, “ doplnil náměstek primátora Vojtěch Volf.

Zlín bojuje s přemnoženými nutriemi dlouho, snaží se snížit populaci tohoto invazivního druhu. Zatím ale odchyty nebyly příliš úspěšné. „Zatímco v roce 2022 strážníci odchytili 34 nutrií, loni to bylo už jen šest zvířat a do poloviny letošního května žádné, “ upřesnil Volf.

Snahu magistrátu o snížení populace nutrií a také potkanů dlouhodobě narušují lidé, kteří nerespektují zákaz krmení.