Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
KYGO & CONRAD SEWELL - Firestone (Live Acoustic Version)
Playlist
KYGO & CONRAD SEWELL
Firestone (Live Acoustic Version)

Zlín už ví, jak by měla vypadat nová část radnice

Zlín už ví, jak by měla vypadat nová část radnice
zdroj: Magistrát města Zlína

ZLÍN (19. 9. 2022) - Plán na dostavbu zlínské radnice dostává konkrétní podobu. Komise už vybrala vítěze architektonické soutěže. V první etapě se má nahradit sousední budova známá jako Minutka, později se má dostavět vnitroblok.

Pro rozhodnutí dostavit radniční budovu přimělo město hned několik důvodů. „Hlavním důvodem vyhlášení soutěže byl neuspokojivý a havarijní stav budovy číslo 10, která je nyní vyklizená a provizorně staticky zajištěna. Špatný je také stav budovy číslo 15 v ulici Bartošova, která je rovněž částečně vyklizená. Podařilo se nám získat souhlas NPÚ se zbouráním původní budovy č .p. 10 a hned poté jsme se pustili do vyhlášení soutěže na dostavbu radnice, říká náměstek primátora pro oblast majetku a rozvojových ploch Pavel Brada.

Město usiluje o to, aby radnice byla otevřená a funkční a také vhodně doplnila prostor náměstí. Doplněny také budou chybějící zasedací místnosti, kanceláře pro magistrát a v přízemí u vstupu do budovy č.p. 10 bude rovněž bistro a kavárna, “ přiblížil Pavel Brada.

Zahájení stavby ovšem podle města nebude dřív než v roce 2025.