Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

V baráži jsme outsider, ale budeme bojovat, slibuje Köhler

V baráži jsme outsider, ale budeme bojovat, slibuje Köhler
Zdroj: PSG Berani Zlín, DEJFOTO.cz - David Peška
Datum: 11. 4. 2023
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN (11. 4. 2023) – Na začátku sezony tomu věřili jen ti největší optimisté z řad skalních fanoušků. Hokejisté PSG Berani Zlín ale dokázali bravurně odčinit nepovedený start a hned rok po sestupu z extraligy vyhráli první ligu a zabojují o návrat mezi elitu. Ovšem porazit Kladno je velmi těžký úkol, což si uvědomuje i útočník Bedřich Köhler.

„Všichni budeme zvědaví na srovnání výkonnosti. Vyhrát první ligu je jedna věc, hrát s extraligovým soupeřem věc druhá. Kladno sice skončilo poslední, ale uhrálo přes padesát bodů, což se nám minulou sezonu nepodařilo. Do série budeme muset jít s pokorou a respektem. Budeme v roli outsidera, ale budeme bojovat," hlásí odhodlaně Köhler, který ve finále proti Vsetínu nosil kapitánské céčko místo zraněného Pavla Kubiše.

Zlín před rokem opustil nejvyšší soutěž po dlouhých 42 letech. Köhler si přeje, aby byli Berani Rytířům rovnocenným soupeřem a opět pobavili fanoušky. „Čtyři týdny jsme nehráli se sebezapřením play off, abychom teď řekli, že je to všechno za námi. Máme respekt k první lize, ale extraliga je nejvyšší meta pro každého hokejistu v Česku, ať je mu dvacet nebo osmatřicet jako mně. Každý chce hrát na nejvyšší úrovni," pousmál se Köhler.

Klub PSG Berani Zlín se v prvoligové tabulce dlouho držel na pozicích mimo play off. Vyměnil trenéra, zahýbal s hráčským kádrem. „Změnilo se, co se mohlo, a něco z toho zafungovalo. Po dlouhé době jsem zase začal cítit, že i když tým zrovna nehraje dobře, dokáže zvítězit, “ přiznal Köhler.

Vše pro Zlín nakonec vyvrcholilo valašským derby a finálovou bitvou se Vsetínem. „Celý kraj si to užil, byla to taková gradace sezony, fajn pro lidi. V našem rybníčku to byl zrovna střet hokejové republiky. Prime time je samozřejmě o patro výš v semifinále extraligy, ale pro kraj to určitě byl pěkný zážitek, “ řekl odchovanec Vítkovic.

Zlín na Velikonoční pondělí zvýraznil pozitivní bilanci v domácích zápasech play off této sezony. Na Zimním stadionu Luďka Čajky dokázal vyhrát všech sedm utkání. Navázat na ně se bude snažit v baráži, do které vstoupí v neděli na kladenském ledě.