Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Uherský Brod věří, že o svoje peníze ze Sberbank nepřijde

Uherský Brod věří, že o svoje peníze ze Sberbank nepřijde
Datum: 2. 3. 2022
Autor: Redakce Hitrádia

UHERSKÝ BROD (2. 3. 2022) - Radnice v Uherském Brodě věří, že se jí podaří získat zpět peníze uložené ve Sberbank. Město u ní má na spořicích účtech 21 milionů korun. Největší ruská banka Sberbank dnes uvedla, že odchází z Evropy a že má dost kapitálu, aby mohla vyplatit peníze všem vkladatelům.

Brod má ve Sberbank dva samostatné vklady. A nepovedlo se mu je zrušit. „To, že začne válka, určitě nikdo nečekal. Hned druhý den jsme začali jednat. V pátek jsme se snažili tyto vklady vypovědět, ale to se nám nepodařilo, protože během dne bylo vypnuto internetové bankovnictví. Pak jsme se rozhodli, že tam výpověď osobně doručíme, ale mezitím se zavřely i pobočky, takže už to nebylo možné, “ řekl starosta Ferdinand Kubáník pro ČTK.

Naděje, že město o peníze nepřijde, stále je. „Bude se to řešit až poté, co bude banka vypořádávat aktiva, která má. Jsou zprávy, že aktiva by mohla být dostačující, “ dodal Kubáník.

Pokud by se městu peníze ze Sberbank nepodařilo dostat zpět, mohlo by to podle něj znamenat v příštích letech odložení některých plánovaných investic města. Zmíněných 21 milionů představuje pro Uherský Brod asi čtyři procenta z letošních plánovaných výdajů.

Foto: Město Uherský Brod