Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
KRYŠTOF & TOMÁŠ KLUS - Cesta
Playlist
KRYŠTOF & TOMÁŠ KLUS
Cesta
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkend na Východní Moravě

Střelec z Jednadvacítky neměl vlastní zbraň

Střelec z Jednadvacítky neměl vlastní zbraň
Zdroj: PČR
Datum: 28. 7. 2022
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN (28. 7. 2022) – Muž, který dnes střílel ve zlínské Jednadvacítce, není oprávněným držitelem zbraně. Svou expřítelkyni, zaměstnankyni krajského úřadu, zastřelil zbraní registrovanou na jiného člověka. Uvedla to policie.

Devětadvacetiletý muž leží ve zlínské nemocnici, po střelbě obrátil zbraň i proti sobě a neúspěšně se pokusil o sebevraždu. „Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu s ním nemohou být provedeny žádné úkony trestního řízení. V nemocnici podstoupil operaci a podle zdravotníků je v přímém ohrožení života," píše policie na twitteru.

Oznámení o střelbě na krajském úřadě přijali policisté krátce před 09:30. K události došlo ve 14. patře, kde žena pracovala na odboru kanceláře hejtmana.

„Byla to mladá dáma, která patřila k oporám týmu, je to tragická událost. Šlo o osobní problém dvou mladých lidí, netýkalo se to chodu úřadu," řekl pro ČTK hejtman Radim Holiš. On sám nebyl v době střelby v budově.

Vedení kraje se bude zabývat tím, zda je možné posílit ochranu úřadu. „U vchodu je cedulka, že se nesmí vcházet se zbraní, ale nikdo to nekontroluje. Nemáme rámy. Budeme řešit, zda zpřísnit opatření, “ dodal hejtman.