Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Strážník v Rožnově nestřílel ze služební zbraně

Strážník v Rožnově nestřílel ze služební zbraně
Zdroj: PČR
Datum: 4. 8. 2022
Autor: Šárka Holubcová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM (4. 8. 2022) – Strážník, který v Rožnově pod Radhoštěm zastřelil svou družku policistku a své dvě malé dcery, nestřílel ze služební zbraně. Použil legálně drženou soukromou zbraň.

Policie případ předběžně kvalifikovala jako trojnásobnou vraždu. Devětačtyřicetiletý muž, který pracoval u městské policie v jednom z měst na Vsetínsku, po činu obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. Neštěstí se stalo v klidné lokalitě s rodinnými domy nedaleko Valašského muzea v přírodě. Policisté na místo vyjížděli včera kolem 10. hodiny, těla našli rodinní příslušníci. Děvčátka byla v předškolním věku čtyři a šest let.

Na místě až do večera zůstali kriminalisté, soudní lékaři i vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Dům stále střeží policisté. Kriminalisté na místě pracovali do pozdních nočních hodin a dnes se na místo opět vrátí. Stále prověřujeme okolnosti tragédie. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mrtvý, není v současné době stíhána žádná osoba, “ řekla dnes ráno policejní mluvčí Simona Kyšnerová pro ČTK.

Provádějí se podle ní soudní pitvy, zpracovávají a vyhodnocují se zajištěné stopy. „Rovněž se zpracovává a vyhodnocuje řada znaleckých posudků a zkoumání. Prověřování případu ještě několik měsíců potrvá, “ uzavřela Kyšnerová.