Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
TOM GREGORY - River
Playlist
TOM GREGORY
River
Právě vysílá:
VYSÍLEJ S NÁMI!
Staň se moderátorem Hitrádia Zlín

Slovácké léto už popatnácté přinese sport, hudbu i zábavu

Slovácké léto už popatnácté přinese sport, hudbu i zábavu

Přípravy na 15. ročník sportovně-hudebního festivalu pro každého Slovácké léto 2022 jsou v plném proudu. V srdci Slovácka se letos uskuteční v termínu 1. až 10. července. Hlavní program se po dvou letech přesune na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti. Tradičně silná je nabídka sportů pro každého. Mottem letošního festivalu je „radost z pohybu“.

Hudební program nabídne osvědčenou klasiku

Po dvou náročných letech, kdy se z důvodu koronavirových opatření festival přestěhoval do uzavřené zóny na fotbalovém stadionu, se hlavní hudební program opět přesune do srdce Uherského Hradiště na Masarykovo náměstí. Zahájí jej v pátek 1. července exhibice boxerské legendy Lukáše Konečného a uzavře Kouzelný karneval Jirky Hadaše v neděli 10. července.

„Hlavní stage bude hostit populární kapely z Česka a Slovenska, Tabák -Kabát revival, Argema, Alkehol, Mňága a Žďorp, Iné Kafe, Reflexy, No Name a Fleret. Poprvé se na Slováckém létě představí skupina Poetika. Vedlejší stage obsadí nejlepší regionální kapely a doplní tak celovečerní kulturní program na náměstí, “ říká zakladatel Slováckého léta Marek Pochylý s tím, že program na náměstí bude pro všechny návštěvníky akce zdarma.

Kolejní nádvoří: folklor, stand-up, Jesus

Kolejní nádvoří bude tradičně patřit prémiovému programu. Ten nabídne hned dvě představení rockové opery Jesus Christ Superstar v podání Slováckého divadla, oblíbený folklorní večer nebo stand-up comedy večer.

Radost z pohybu

Organizátoři chystají tradiční sportovní turnaje – beachvolejbal, dračí lodě, Žhavé běhy, plážový fotbálek, tenis, badminton, plážovou házenou a další. Přibydou však i novinky. Hned první víkend bude zasvěcený mimo jiné streetovým sportům. Ve spolupráci s Ballin' Zlín proběhne na Kolejním nádvoří několik aktivit zaměřených například na streetball, parkour nebo streetdance. „Program je určený zejména pro děti, které se snažíme přivést ke sportu přirozenou cestou. Tahákem jistě bude třeba zaplétání copánků, parkourový park, kreativní dílna nebo exhibice, “ láká na Kolejní nádvoří Zbyněk Mucha z Ballin' Zlín.

Podrobné informace a možnost registrovat se na veškeré sportovní turnaje festivalu najdou zájemci na webu Slováckého léta.

Dárce dřeně nejen pro Šimonka

Každoročně je součástí Slováckého léta i červený stánek Českého národního registru dárců dřeně. Do registru už v průběhu několika ročníků Slováckého léta vstoupily stovky dobrovolníků. „Letos naši snahu o rozšíření počtu dárců ještě podpořil příběh Šimonka z nedalekých Babic, který dřeň akutně potřebuje. Dobrovolníci se budou moct jednoduše zaregistrovat od 1. do 6. července a nově zapsaní potenciální dárci budou navíc zařazeni do slosování o opravdu zajímavé a hodnotné ceny, “ říká PR manažerka Slováckého léta Petra Kučerová.

Ocenění významných osobností kultury a sportu

V průběhu Slováckého léta dojde i na oceňování osobností, které se celoživotně zasloužily o sport nebo kulturu. „Ocenění budeme předávat vždy před večerním koncertem a plným náměstím. Věříme, že tak zajistíme důstojnou atmosféru a zároveň inspirujeme další lidi k aktivnímu zapojení do sportovních a kulturních programů, “ uzavírá Marek Pochylý.

FOTO: www.slovackeleto.cz