Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Rozhodnuto! Šmoulí město půjde k zemi

Rozhodnuto! Šmoulí město půjde k zemi
Zdroj: Facebook Šmoulí město Zlín
Datum: 12. 6. 2024
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN – Vypadá to, že osud Šmoulího města na Jižních Svazích ve Zlíně je zpečetěný. Radnice vybrala vítěze soutěže na využití tamních pozemků, je jím vizovický výrobce modulárních systémů Koma Modular. Současným nájemcům město vypoví smlouvy, stavby se odstraní a Koma tam postaví zcela nový objekt.

Komise vybírala ze dvou nabídek. Druhým účastníkem soutěže byl spolek Šmoulí město Zlín, který zastupoval současné provozovatele podniků. V drobných, spíše zastaralých stavbách jsou tam bary, hospůdky či cukrárna.

Společnost Koma Modular získá plochu velkou téměř 5600 metrů čtverečních do dvacetiletého pronájmu. „Vítězná nabídka spočívá ve výstavbě zcela nového objektu a slibuje moderní náplň a přístup k poskytování služeb. Objekt bude postaven z modulárního systému, který umožňuje variabilitu. Vítězná nabídka je v podmínkách Zlína ojedinělá, inovativní a moderní, “ zhodnotil primátor Jiří Korec.

Na pozemcích města stojí nyní stavby jiných vlastníků. „Rada města Zlína současně s výběrem nejvhodnější nabídky schválila výpovědi nájemních smluv. Konkrétně se jedná o 16 smluv na pozemky a jednu smlouvu na nebytový prostor. Nájemci pozemků, vlastníci staveb, budou mít do skončení tříměsíční výpovědní doby povinnost pozemky vyklidit nebo odstranit stavby na vlastní náklady. Nájemce nebytového prostoru má s městem sjednánu půlroční výpovědní dobu, “ upřesnil mluvčí města Tomáš Melzer.

Nájemci dostanou výpovědi neprodleně, výpovědní lhůta začne běžet od července. Radnice jim nabídne, aby bezúplatně převedli objekty do vlastnictví města. „To by znamenalo, že by město zajistilo i odstranění staveb a provozy by mohly fungovat až do poloviny října. Myslím, že je to pro nájemce objektu velmi výhodná nabídka, “ říká náměstek primátora Pavel Brada (ANO).

Co Koma Modular místo Šmoulího města postaví, ukazuje vizualizace: