Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
RUDIMENTAL & ELLA EYRE - Waiting All Night
Playlist
RUDIMENTAL & ELLA EYRE
Waiting All Night
Právě vysílá:
Filip Bartek
Víkend na Východní Moravě

Proměna Šmoulího města je o kus blíž, nájemci nesouhlasí

Proměna Šmoulího města je o kus blíž, nájemci nesouhlasí
Zdroj: FB Šmoulí město
Datum: 9. 2. 2024
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN – Je to místo, kde Zlíňáci ukončují nejednu akci. Šmoulí město na Jižních Svazích, kde jsou v drobných, spíše zastaralých stavbách bary, hospůdky či cukrárna, se má ale brzy výrazně proměnit. Radní města schválili záměr na pronájem pozemků pod objekty. Současní provozovatelé s tím nesouhlasí.

Podle vedení magistrátu je soutěž maximálně otevřená, aby se mohli přihlásit i současní nájemci. Komise bude hodnotit především přínos pro město, upřednostní pestrou náplň spíš menších podniků pro co největší spektrum místních obyvatel, odmítá kasino nebo podnik s erotickými službami.

Současným provozovatelům, kteří jsou na pozemcích města v nájmu, se postup nelíbí a založili spolek Šmoulí město Zlín. Mají zájem o obnovu lokality ve spolupráci s městem. „Všichni, co v lokalitě působí, investovali spoustu času a peněz. Je pravda, že lokalita si zaslouží renovaci, ale město inkasovalo jen na nájmu kolem 15 milionů korun, naproti tomu do lokality nedalo ani korunu a teď se diví, jak to tam vypadá, “ podotkl předseda spolku Tomáš Pantlík.

„Investorskou soutěž vnímám jako nefér krok, který nerespektuje stávající vlastníky, kteří chtějí investovat vlastní prostředky a čas do vlastních nemovitostí, a to v koordinaci s městem. Bohužel, investorská soutěž od začátku působí jako něco připraveného pro již vybraného jedince, “ dodal Pantlík.

Šmoulí město bylo pronajato od roku 1993 do roku 2003. „Všechny subjekty, které do toho vstupovaly, věděly, že je to na dobu deseti let, jsou tam nakonec trojnásobek. Současný stav však rozhodně není výkladní skříní města, “ říká náměstek primátora Pavel Brada.

S vybraným zájemcem uzavře město smlouvu o nájmu pozemku a právu stavby na 20 let. Nabídky bude možné podávat do 10. května. Bude možná rekonstrukce objektů nebo výstavba nového objektu či objektů. Pokud zvítězí jiný zájemce než současní nájemníci, dostanou výpovědi ze smluv.