Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Při opravě zlínského tržiště se objevily problémy

Při opravě zlínského tržiště se objevily problémy
Datum: 17. 2. 2022
Autor: Klára Farníková

ZLÍN (17. 02. 2022)– Vysoké hromady hlíny a desítky dělníků můžeme v těchto dnech vidět na místě zlínského tržiště Pod Kaštany. Pokračuje jeho kompletní oprava, díky které se konečně dočkáme příjemnějších nákupů lokální zeleniny. Objevily se ovšem problémy, se kterými se v projektu nepočítalo. Přesto by se termín otevření neměl odsouvat. 

Na městském tržišti teď například vzniká budova se zázemím, a to hned vedle přechodu k bývalému Ryu. Uvnitř bude kancelář správce a toalety pro prodejce. Další WC bude sloužit veřejnosti, vznikne v ulici Soudní vedle kavárny. Aktuálně se pracuje taky na zastřešení prodejních míst i zastávky MHD Náměstí Míru. Začaly se stavět opěrné zídky a řeší se technické provedení atypického mobiliáře.

Stavba zatím běží podle harmonogramu, ale objevilo se několik potíží. „Pracovníci našli neočekávaně hluboký teplovod. Kvůli tomu se v místě musí trasa vodovodu vyřešit protlakem. Dále při bourání původního chodníku narazili na zděnou kanalizaci příliš nízko pod povrchem, je nutné ji nahradit novou z plastu. Tyto změny se nyní řeší, “ popisuje mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Další problémy kromě vody a kanalizace způsobil i plynovod. Ten se má posouvat, jenže jeho důležitá část se nachází přímo pod semaforem. Plynaři proto museli práce přerušit a teď čekají na lepší počasí, které jim dovolí pokračovat. Kvůli tomu se ovšem musí odložit i další navazující práce.  Přesto to zatím vypadá, že by se měl stihnout původně avizovaný termín a že se nové tržiště otevře letos v říjnu.

Těšit se můžeme na víc než stovku prodejních míst. Stolky už nebudou z betonu, ale z kovu. Za nimi od třídy Tomáše Bati budou rámy s plachtami, které budou chránit zboží i prodejce před sluncem či deštěm. Plachty se budou dát sbalit. Stoly budou mít přívod vody i elektřiny, což umožní třeba prodej sýrů nebo uzenin. Na straně nad zámeckým parkem bude velká střecha, pod kterou bude prázdno, prostor půjde využít třeba k prodeji ze země.

Město navíc v době vládního zákazu vánočních trhů zaktualizovalo vyhlášku a rozšířilo tržitě až na náměstí Míru. Po dokončení rekonstrukce tak bude možné pořádat i velké trhy na obou místech zároveň.