Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
JASON DERÜLO - Want To Want Me
Playlist
JASON DERÜLO
Want To Want Me
Právě vysílá:
Monika Michálková
Víkend na Východní Moravě

Otrokovice v létě začnou stavět Nové Hurdisky

Otrokovice v létě začnou stavět Nové Hurdisky
Zdroj: Město Otrokovice
Datum: 16. 4. 2024
Autor: Šárka Holubcová

OTROKOVICE – Když město nechalo zbourat Hurdisovy domy v Otrokovicích, zaznívaly názory, že je to škoda. Pro některé místní to byl kus historie, Hurdisky tam stály od 30. let. Podle radnice bylo bourání kvůli špatnému technickému stavu nejlepším řešením. Nyní se prostor znovu zaplní, Nové Hurdisky se začnou stavět v létě.

Mají dotvořit novou důstojnou vstupní bránu Baťova. Půjde o tři bloky bytového domu se 42 byty k pronájmu, hotovo by mělo být na začátku roku 2026.

„Nové Hurdisky jsou projektem, který připravujeme již několik let. V počátku jsme byli postavení před nelehkou volbu, jak s celým územím naložit. Rozhodli jsme se pro bourání původních objektů a stavbu nového, moderního bydlení, které pomůže nejen zatraktivnit celou lokalitu, ale především nabídne mnohem lepší podmínky pro život obyvatel, “ je přesvědčená starostka Otrokovic Hana Večerková.

Půjde o novostavbu tří bloků bytového domu. Každý z dvoupodlažních objektů nabídne 14 bytových jednotek o dispozicích 1+kk, 2+kk a 3+kk. Ke každé bude náležet buď terasa, nebo balkon. Budoucí obyvatelé domu budou mít k dispozici i sklepní kóje v přízemí. Kromě moderního bydlení přinese stavba do lokality i nové dětské hřiště, chodníky, komunikace a veřejné osvětlení.

„Náklady na stavbu se pohybují ve výši 125 mil. korun. V tuto chvíli jsme po proběhlém výběrovém řízení, těsně před podpisem smlouvy se zhotovitelem, “ dodala starostka.

Celá investice je v rozpočtu rozdělena do tří let. „Vše se povedlo a nyní stojíme na prahu nové etapy, kterou jak pevně věřím, také dovedeme do úspěšného konce. Těším se, až se Nové Hurdisky stanou domovem našich občanů, “ dodala Hana Večerková.