Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
IMAGINE DRAGONS - Birds
Playlist
IMAGINE DRAGONS
Birds
Právě vysílá:
VYSÍLEJ S NÁMI!
Staň se moderátorem Hitrádia Zlín

Nové bazény, nové ceníky. Koupaliště spouští sezonu

Nové bazény, nové ceníky. Koupaliště spouští sezonu

ZLÍNSKÝ KRAJ (26. 5. 2022) – Počasí je teď sice trochu proti, ale sezona venkovního koupání se pomalu rozjíždí. Jako první se otevřel venkovní bazén zlínských lázní, brzy bude následovat Bystřice pod Hostýnem. Letos si můžeme ve Zlínském kraji vyzkoušet i zbrusu nové bazény v Uherském Brodě nebo Valašském Meziříčí. Někde ale museli zdražovat.

V areálu Lázní Zlín na Hradské funguje venkovní bazén už dva týdny. „Zatím je vzhledem k počasí a teplotě vody, která je okolo 21 stupňů, spíše pro otužilce a milovníky sluníčka a opalovaní, “ podotýká s úsměvem Iva Rokosová z městské společnosti Steza, která bazény ve Zlíně provozuje.

Koupaliště Panorama na Jižních Svazích by mělo své brány otevřít 1. června, na Zeleném finišují opravy a úklid a otvírat se má 6. 6. Reálně ale o otevření rozhodne počasí, které zatím moc slibně nevypadá. Meteorologové na celý příští týden předpovídají přeháňky a teploty kolem dvacítky.

Na zlínských koupalištích zůstane vstupné stejné jako v přechozích letech: dospělý za stovku na den, děti do šesti let za 40, starší za 60. Nově se bude dát platit kartou, po čemž návštěvníci dlouho volali.

Už tento pátek se zájemci budou moct poprvé okoupat i v Bystřici pod Hostýnem. Koupaliště hlásí, že tu pro veřejnost bude každý den za každého počasí. Otevření už má naplánované i Bajda v Kroměříži. „Pokud vše půjde pole plánu, tak otevřeme od 1. června v časech jako loni. Cena vstupného i všechno vybavení a služby zůstávají též jako loni, “ přiblížil Hitrádiu Zlín vedoucí Bajdy Libor Lutonský.

Otrokovice spustí provoz koupaliště v průběhu června. Děti si užijí nové brouzdaliště s dělem, vodními kyblíčky nebo stříkajícím delfínem. Dva bazény propojuje šikmá plocha, po které se dá sklouznout, nová je i skluzavka u velkého bazénu. Novinky čekají i na Štěrkovišti, kde jsou nová sportoviště a solární sprchy. Tobogány a brouzdaliště na Štěrkovišti se spustí v půli června.

Zvyšuje se ale vstupné. „Je to způsobeno plošným růstem cen energií, materiálu a dalších služeb. Přesto patří otrokovické koupaliště i Štěrkoviště v okolí k nejlevnějším, “ říká Tomáš Morys z TEHOSu, který provozuje oba areály.

V červnu má návštěvníkům začít sloužit nový víceúčelový bazén se spoustou atrakcí ve Valašském Meziříčí. Díky němu se zvýší kapacita celého areálu koupaliště z původních 1600 na 2300 návštěvníků. A tepelná přípojka zajistí delší koupací sezonu.

Také nedaleký Vsetín rozjede letní sezonu už za pár týdnů. Areál u průmyslovky Pod Pecníkem se otevře 18. června. Sokolák, který je součástí lázní, bude přístupný až od začátku letních prázdnin. „Zdražovat jsme nemuseli, protože ještě na letošek máme vysoutěžené nižší ceny elektřiny. Nově zavádíme odpolední snížené vstupné na koupaliště Pod Pecníkem, které podle mě přitáhne návštěvníky, kteří půjdou z práce, “ přiblížil Ivo Kousal ze Vsetínské sportovní.

A chystají i novinku, rádi by pořídili vzduchovou trampolínu o velikosti minimálně 7x7 metrů. K dispozici by byla zdarma v rámci dětského hřiště na koupališti. Možná se objeví už v letošní sezoně, na příští už určitě. Rozhodovat bude rada města.

Letní areál aquaparku Uherské Hradiště by se měl otevřít 1. června, záležet ale bude na počasí.

Největší novinkou koupací sezony ve Zlínském kraji jsou venkovní bazény u aquaparku Delfín v Uherském Brodě. Slavnostně je otevřou v pátek 17. června. Areál nabídne zážitkový bazén s toboganem, skluzavkami, vodními prvky a třemi 25 metrů dlouhými plaveckými drahami. Zahrnuje i dětský bazén, hřiště na plážový volejbal a budovu se šatnami, toaletami a bufetem. Denní kapacita areálu by se měla pohybovat okolo 1500 návštěvníků.

Foto: Aquapark Delfín Uherský Brod