Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Nacvičte zipování, ve Zlíně nás čeká omezení

Nacvičte zipování, ve Zlíně nás čeká omezení
Datum: 16. 3. 2022
Autor: Klára Farníková

ZLÍN (16. 3. 2022)  - Opravdu pevné nervy to bude chtít v květnu při průjezdu Zlínem. Silničáři se pustí do opravy páteřní silnice v Prštném. U hypermarketu Albert se bude jezdit jen jedním pruhem v každém směru a dají se čekat dlouhé kolony, hlavně v ranní a odpolední špičce.

Silnice I/49 je páteřní komunikací protínající Zlín, denně po ní ve směru do centra Zlína i v opačném směru na Otrokovice projedou desítky tisíc aut. Za pár týdnů se budou muset všechna vměstnat jen do dvou pruhů místo běžných čtyř. Kdy přesně omezení začne, budou silničáři teprve upřesňovat.

„Provoz bude vždy převeden do protějšího směru v režimu 1+1. Práce dokončíme do dvou týdnů, “ přislíbila Lucie Trubelíková ze zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic.

Pracovat se bude na zhruba šesti stech metrech v okolí hypermarketu Albert. Ve směru z Otrokovic do centra Zlína silničáři opraví úsek od zastávky MHD Podhoří-sídliště k benzince MOL. V opačném směru začnou práce už kus přes Albertem, protnou vytíženou křižovatku s vlakovým přejezdem a skončí kus za ní. Právě v tomto úseku je cesta hodně poškozená, před semafory jsou hluboké výtluky.

„Jde o velmi vytížený úsek. Povrch vozovky poškozují zejména nákladní automobily při brzdění, “ dodala Trubelíková.

zlin

Foto a mapa: Ředitelství silnic a dálnic