Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
BLINK 182 - All the Small Things
Playlist
BLINK 182
All the Small Things
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Kruháč na Vršavě se začne stavět v pondělí

Kruháč na Vršavě se začne stavět v pondělí
zdroj: Magistrát města Zlína

ZLÍN (2. 8. 2022) – Konečně se můžeme rozloučit s problémovou křižovatkou u benzinky na Vršavě. Místo, kde se setkává výpadovka na Fryšták a cesta z Jižních Svahů, patří k nejméně oblíbeným úsekům ve Zlíně. Už od pondělka se začne měnit v okružní křižovatku.

„Na podobnou stavbu se ve Zlíně dlouho čekalo. Chceme zvýšit bezpečnost dopravy v této vytížené dopravní tepně, po které v průměru projede přes 2300 vozidel za hodinu. Zároveň bude připraveno zlepšení dopravních toků po dokončení dálnice D49 u Fryštáku, “ podotýká zlínský radní pro dopravu Michal Čížek.

Podle řady zlínských řidičů je právě přestavba této křižovatky jedním z nejsmysluplnějších projektů, které se ve Zlíně v poslední době udály. Úprava si přitom nevyžádá velké stavební zásahy, měla by tak zabrat pouhý týden a náklady by neměly přesáhnout 3,5 milionu.

„Kruhová křižovatka je navržena jako jednopruhová. Počítá se s odfrézováním asi pěti centimetrů asfaltové vrstvy, položením nového povrchu a novým vodorovným dopravním značením, “ popsal mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Práce se rozjedou v pondělí 8. srpna a skončit by měly už v neděli 14. Po celou dobu stavebních prací bude možné odbočit od Fryštáku na Jižní Svahy, kromě středy, kdy odbočení znemožní pokládka živice. Výjezd a odbočení z a do dalších směrů nebude možné po celou dobu úprav.