Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
MILEY CYRUS - Jaded
Playlist
MILEY CYRUS
Jaded
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Kroměřížané chtějí sdílená kola. Rozhodne rada

Kroměřížané chtějí sdílená kola. Rozhodne rada
Datum: 4. 4. 2022
Autor: Redakce Hitrádia

KROMĚŘÍŽ (4. 4. 2022) – Obyvatelé Kroměříže chtějí ve městě sdílená kola a taky elektrokoloběžky. Ukázala to nedávná anketa. Zapojilo se přes tři sta hlasujících a alespoň pro jednu z těchto možností byly víc než čtyři pětiny.

„Hned 43 procent hlasujících podpořilo zavedení kol i koloběžek zároveň. Samotná kola a samotné koloběžky si pak přálo vždy asi 20 procent účastníků ankety. Nyní záměr projedná městská rada, která rozhodne, jak bude město postupovat dál, “ říká místostarosta Vratislav Krejčíř.

Z ankety podle něj vyplynulo, že zájemci by sdílená kola či koloběžky rádi využívali nejen ve svém volném čase, ale i pro cesty do školy nebo do zaměstnání. „Zajímavostí je, že pro sdílené dopravní prostředky bylo více žen než mužů, “ dodal Krejčíř.

Lidé měli v anketě také možnost rovnou navrhnout stanoviště, na kterých by kola a koloběžky stály. Nejvíce hlasujících se vyslovilo pro vlakové a autobusové nádraží, Velké náměstí, Hanácké náměstí a pro areál výstaviště. V anketě se podle Krejčíře často objevovaly i parkovací dům, Podzámecká a Květná zahrada a Knihovna Kroměřížska. Zájem ale vyjádřili i obyvatelé sídliště Barbořina a části Dolní Zahrady, tedy z míst, odkud to lidé mají do centra města poměrně daleko.

Graf: Městský úřad Kroměříž