Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Krajský úřad po střelbě zpřísňuje opatření

Krajský úřad po střelbě zpřísňuje opatření
Zdroj: Zlínský kraj
Datum: 2. 8. 2022
Autor: Šárka Holubcová

ZLÍN (2. 8. 2022) – Krajský úřad ve Zlíně se rozhodl zpřísnit opatření ve svém sídle v Baťově mrakodrapu. Reaguje tak na tragickou událost z minulého týdne, kdy jednu ze zaměstnankyň přímo v práci zastřelil její bývalý přítel. Ten zůstává ve vážném stavu v nemocnici.

„Po dohodě s ředitelkou úřadu jsme se rozhodli zavést okamžitá opatření, která jsou v tuto chvíli možná. O dalších se ještě budeme bavit. Je důležité, aby se zaměstnanci i návštěvníci úřadu cítili bezpečně, “ říká hejtman Radim Holiš.

V budově jsou už nyní přítomni pracovníci ostrahy. Jejich počet bude nově navýšen. Na krajském úřadu pak budou uzavřeny magnetické dveře v jednotlivých patrech budovy a vstup ke kancelářím bude možný pouze se zaměstnaneckou čipovou kartou. Návštěvníky si budou úředníci vyzvedávat u vstupních dveří.

Devětadvacetiletý muž minulý týden ve čtvrtek v budově krajského úřadu zastřelil svou bývalou přítelkyni. Zaměstnankyně úřadu na místě zemřela. Útočník se následně neúspěšně pokusil o sebevraždu, měl těžké poranění hlavy a mozku, je ve zlínské nemocnici. Mluvčí nemocnice Dana Lipovská v pondělí ČTK řekla, že muž je pořád v těžkém stavu a ohrožení života.