Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
MORANDI - Angels
Playlist
MORANDI
Angels
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Jedna jízdenka na všechno. Připojí se i Kroměříž

Jedna jízdenka na všechno. Připojí se i Kroměříž
Zdroj: Město Kroměříž
Datum: 27. 3. 2024
Autor: Šárka Holubcová

KROMĚŘÍŽ – Městská hromadná doprava v Kroměříži se připojí k systému Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Cestujícím v regionu tak bude do vlaku, autobusu i MHD stačit jedna jízdenka, podle plánu už od příštího roku. Další města v kraji už se postupně připojují.

Deklaraci o spolupráci při integraci veřejné dopravy dnes v Kroměříži podepsali starosta města Tomáš Opatrný a náměstek hejtmana Radek Doležel.

„Díky sjednocení tarifů a plateb bude pro občany cestování po Zlínském kraji přehlednější. Nebudou si také muset pořizovat více jízdních dokladů v podobě předplacených či slevových karet, jako tomu je doposud, neboť dopravci si budou jízdní doklady navzájem uznávat. Tím, že z toho uděláme jeden systém, tak lidi na jeden lístek, jednu kartičku nebo jednu aplikaci budou cestovat buďto v MHD, nebo ve veřejné dopravě, “ vysvětluje náměstek hejtmana Radek Doležel.

Signatáři deklarace odhadli, že kroměřížská MHD by se mohla stát součástí systému IDZK od začátku příštího roku. O přesném termínu a také o finančních podmínkách budou zástupci města a kraje jednat.

„Smyslem integrace je také držet jednotné ceny v rámci celého Zlínského kraje. Budeme se muset bavit a dohadovat se Zlínským krajem, jakým způsobem nastavit cenovou politiku jednak městské hromadné dopravy v Kroměříži, tak ale i podílu města na prodaných lístcích třeba ve Zlíně, “ podotýká starosta Kroměříže Tomáš Opatrný.

Autobusy MHD v Kroměříži vozí cestující na osmi linkách. Kromě města obsluhují také některé místní části. Loni přepravily zhruba milion cestujících.

Od loňského července je do IDZK plně integrovaná MHD v souměstí Uherské Hradiště, Staré Město a Kunovice. Letos v dubnu se zapojí Vsetín, do konce roku by měl společný tarifní systém začít fungovat také ve Zlíně a Otrokovicích.