Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
CALVIN HARRIS - My Way
Playlist
CALVIN HARRIS
My Way
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Hlavní tah Zlínem se bude opravovat už příští týden

Hlavní tah Zlínem se bude opravovat už příští týden

ZLÍN (28. 6. 2022) – Nabalte si do auta dostatek vody a gumových medvídků na nervy. A radši si dejte časovou rezervu na stání v koloně. Už příští týden se bude opravovat hlavní tah Zlínem v Prštném u Alberta.

 

Silničáři slibují, že nás nebudou trápit déle než dva týdny. V prvním týdnu od pondělí 4. července se práce dotknou směru do centra Zlína, ve druhém týdnu přijde na řadu směr na Otrokovice. Provoz bude vždy převeden do protějšího směru v režimu 1+1.  Navíc nebude možné odbočit do Prštného. Kromě řidičů se na to musejí připravit i cestující z MHD. 

 

„Trolejbusová zastávka Prštné ve směru do centra města bude dočasně přesunuta za čerpací stanici MOL. Ve směru jízdy na Otrokovice bude přibližně po dobu jednoho týdne zastávka Prštné zcela zrušena, protože v daném úseku není prostorově možno žádné její posunutí do jiného místa. Cestující budou musel využít předchozí zastávku Zahradnická nebo následnou zastávku Podhoří-sídliště, “ upozorňuje mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.

 

Trolejbusy MHD na páteřní trase Zlín – Otrokovice budou jezdit normálně, ale dají se očekávat časová zdržení. Kvůli nemožnosti odbočit do Prštného se navíc přeruší trasa linky 11. „Zavádíme proto náhradní autobusovou dopravu na náves do Prštného s označením 11X.  Bude jezdit do Prštného z obratiště Sportovní hala přes zastávky Náměstí Práce, Školní, Náměstí Míru, U Zámku, Čepkov a po ulici Nábřeží, “ upřesnil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Autobusy linky 11X budou jezdit přibližně jednou za hodinu, aby byly dodrženy časy odjezdů z návsi v Prštném.

 

Silničáři chtěli cestu u Alberta původně opravovat už na jaře, po dohodě s městem to ale odložili až na letní prázdniny, kdy bývá slabší provoz. Povrch vozovky v tomto místě podle nich nejvíc poškozují nákladní auta při brždění u semaforů.

 

Foto: Ředitelství silnic a dálnic

albert_2022_02_24_091401_002_situace