Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

DOSTÁVAJÍ BÍDU: Vsetín pověsil na schody do kulturáku "designovou plachtu"

DOSTÁVAJÍ BÍDU: Vsetín pověsil na schody do kulturáku "designovou plachtu"
Datum: 15. 6. 2023
Autor: Michal Merenda

Vedení města Vsetína instalovalo na schody do kulturáku "designovou plachtu" s natištěnou zelení. Nápad už vyvolal řadu kritických reakcí na sociálních sítích, mnohé přirovnávají rozhodnutí k Potěmkinově vesnici či zametání problémů pod plachtu. "Mluví se o tom, že pokud se řešení osvědčí, vyvěstí se také plachty s novou lávkou přes Bečvu, bezpečnou sítí cyklostezek a zubní ordinací včetně zubaře," dělí si na twitteru legraci z nápadu například uživatel Michal Berg. Jakub Musil jde ještě dál: "S příchodem zimy bude vyvěšena místo květinové koláže plachta se sněhem? Nechce někdo podobně vyvěsit i ty nové dálnice, co nám tu 70 let slibují? Tolik otázek..."

Své si řekla i někdejší náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová, která je známá bojem proti pouličnímu smogu a polovičatým řešením. "Tak nevím, brečet se nebo se smát? Mě to příjde k pláči."

Našla se ale i pozitivní hodnocení: "Nic živého by tam nerostlo a toto vypadá dobře. Normální fototapeta, jaké si lidé věší doma na zeď a nikdo z toho nedostává pupínky a nemá potřebu to vláčet po socsítích. Jako zahradník říkám dobrý a dávám palec nahoru," komentoval obrázky uživatel twitteru Bohdan Dlouhý.