Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Čtyřletý hoch si sám zajel do cirkusu

Čtyřletý hoch si sám zajel do cirkusu
Datum: 19. 4. 2022
Autor: Redakce Hitrádia

ZLÍN (19. 4. 2022) – Hodně kuriózní událost, naštěstí s dobrým koncem, řešili o velikonočním víkendu zlínští strážníci. Čtyřletý chlapec se vydal sám trolejbusem do cirkusu.

V neděli 17. dubna se na služebnu Městské policie Zlín na Jižních Svazích přiřítil vystrašený dědeček a maminka malého chlapce. „Byla s ním před domem venku. Když jen na malý okamžik odběhla do bytu, po návratu zjistila, že se tam už syn nenachází, “ popsal Pavel Janík ze zlínské městské policie.

Jen pár minut před tím přitom na operační centrum strážníků volala pracovnice cirkusu, že tam přišel malý chlapec bez doprovodu. V cirkuse hlásil, že přijel trolejbusem. Na místo tak okamžitě vyrazila nejbližší hlídka.

Během pár minut bylo jasné, že se jedná právě o čtyřletého hocha, po kterém se už na Jižních Svazích rozjelo pátrání. „Strážníci ho tedy přepravili zpět za maminkou a dědou, který mu poté přislíbil návštěvu cirkusu, tentokrát již ale v jeho společnosti, “ podotkl Pavel Janík.

Začátkem dubna řešili strážníci podobnou událost. Pátrali po desetileté slečně, která měla přijet trolejbusem za svým otcem, který ji čekal na zastávce. Také tato událost měla dobrý konec, jedna z hlídek dívku nalezla nedaleko místa plánovaného shledání.

Ilustrační foto: Dopravní podnik Zlín-Otrokovice