Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
MAREK ZTRACENÝ - Ztrácíš
Playlist
MAREK ZTRACENÝ
Ztrácíš
Právě vysílá:
Monika Michálková
Víkend na Východní Moravě

Baráž je tady! Vsetín bojuje o návrat mezi elitu

Baráž je tady! Vsetín bojuje o návrat mezi elitu
Zdroj: VHK Robe Vsetín
Datum: 17. 4. 2024
Autor: Šárka Holubcová

VSETÍN – Hokejisté Kladna a Vsetína dnes rozehrají barážovou sérii o účast v extralize. Domácí výhodu dnes a zítra budou mít Rytíři, kteří jako nejslabší tým nejvyšší domácí soutěže hrají o záchranu třetím rokem po sobě. Předloni uspěli proti Jihlavě, v minulém roce předčili Zlín. Vsetín zabojuje o návrat mezi elitu po 17 letech, extraligu bude hrát tým, který jako první vyhraje čtyři zápasy.

Zatímco Rytíři za sebou mají oddech dlouhý 45 dnů, Vsetín teprve před týdnem dohrál finále Chane ligy proti Zlínu. Je to dostatečná doba pro regeneraci? „Týden určitě moc pomůže, než kdybychom hráli finále na sedm zápasů. Obecně si myslím, že play-off jsme letos prošli velice dobře a ušetřili jsme dost sil, abychom v baráži mohli něco předvést, “ je přesvědčený útočník VHK Robe Vsetín Vít Jonák, který ve finále proti Zlínu zaznamenal stou branku v zelenožlutém dresu. 

Barážová série začíná v Kladně a sám Vít Jonák úplně neví, co od soupeře přesně očekávat. „Je otázka, jaký styl hokeje to bude, jak to bude probíhat, ale věřím, že jsme připraveni na všechny možné scénáře a že se snad nenajde nic, co by nás mělo zaskočit.“

Vsetín bude svoje „domácí“ zápasy hrát v Brně, protože stadion Na Lapači nesplňuje normy pro extraligu, a tudíž ani pro baráž. Klub vypraví na jih Moravy v sobotu i neděli speciální vlak, který fanoušci zaplnili během jediného dne. Hráči tohle fanouškovské nadšení velmi dobře vnímají.

„Víme, co se děje a že bude nedělní zápas vyprodaný. K vlaku už snad ani nemohou přidávat další vagony, protože by to snad ani jedna lokomotiva neutáhla. Tohle všechno vnímáme a je to neskutečné. Jsme za to velmi rádi, že lidi to takhle nakoplo a že si můžeme dopřát výjezdy do Brna na baráž, “ říká Jonák.

Program baráže o extraligu:

Středa 17. dubna - 1. zápas:

17:00 Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín

Čtvrtek 18. dubna - 2. zápas:

18:00 Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín

Neděle 21. dubna - 3. zápas:

17:00 VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno

Pondělí 22. dubna - 4. zápas:

18:00 VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno

Čtvrtek 25. dubna - případný 5. zápas:

18:00 Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín

Sobota 27. dubna - případný 6. zápas:

17:00 VHK Robe Vsetín - Rytíři Kladno

Pondělí 29. dubna - případný 7. zápas:

18:00 Rytíři Kladno - VHK Robe Vsetín