Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611
NO DOUBT - Don't Speak
Playlist
NO DOUBT
Don't Speak
Právě vysílá:
Leona Gyöngyösi
Víkend na Východní Moravě

Příluky se mění. Roste nový most i záchytné parkoviště

Příluky se mění. Roste nový most i záchytné parkoviště
Datum: 25. 4. 2022
Autor: Klára Farníková

ZLÍN (22. 4. 2022) – Nenervovat se parkováním v centu města, ale auto odstavit už na jeho okraji a dál to vzít autobusem, vlakem anebo klidně na kole. Takovou možnost budou mít už od podzimu všichni, kteří do Zlína přijíždějí ze směru od Vizovic. V Přílukách totiž vzniká záchytné parkoviště. A spolu s ním už se tam rýsuje i nové napojení průmyslové zóny.

Pro Zlín jde o nejnákladnější dopravní stavbu za posledních třicet let. Parkoviště, jehož součástí bude i parkovací věž pro kola, vyroste hned vedle fotbalového hřiště v Přílukách. Nabídne přibližně 140 míst. Najíždět se na něj bude z kruhového objezdu, jehož další výjezdy povedou do průmyslové zóny, k domům a taky na nový most, který to vše napojí na hlavní silnici I/49. Kromě Dřevnice překlene i koleje, takže tam nebude železniční přejezd.

„Vše zatím probíhá dle plánu a je předpoklad, že bychom se na podzim po tomto novém napojení již mohli projíždět. Následně bude odstraněn stávající most u vlakové stanice Zlín-Příluky a místo něj vznikne nová lávka pro pěší a cyklisty, “ přiblížil zlínský radní pro dopravu Michal Čížek. Lávka propojí páteřní cyklostezku podél Dřevnice, která právě v tomto místě začíná vést po opačném břehu řeky.

Kvůli stavbě nového mostu a opěrných zdí podél hlavní cesty tam teď až do podzimu musíme počítat s omezeními. Ty se dotknou především cyklistů a pěších, opakovaně bude zakázaný průjezd i průchod pod plánovaným mostem po stezce podél Dřevnice, a to vždy na pár dní. Náhradní trasa povede přes průmyslovou zónu a zhruba uprostřed areálu se napojí zpět na cyklostezku.

Celé to bude stát skoro 300 milionů korun, velkou část pokryjí dotace. „Vznikne také přestupní terminál skládající se ze zastávek MHD, zastávky meziměstské autobusové dopravy a zastávky vlaku. V plánu jsou i opravy navazujících komunikací, “ doplnil Michal Čížek.