Vysílací studio: 601 13 13 05
Dopravní linka: 800 511 611

Kroměříž zvažuje, že zavede sdílená kola či koloběžky

Kroměříž zvažuje, že zavede sdílená kola či koloběžky
Datum: 15. 2. 2022
Autor: Klára Farníková

KROMĚŘÍŽ (15. 02. 2022)- Na sdílených kolech nebo koloběžkách se možná brzy budeme moct svézt v dalším městě ve Zlínském kraji. Po Zlíně a Uherském Hradišti zvažuje zavedení této služby také Kroměříž.

Ve hře je více variant, v ulicích Kroměříže se můžou objevit sdílená kola, koloběžky, možná obojí. Město vytvořilo anketu a obyvatelé můžou hlasovat, které možnosti by dali přednost. V anketě zároveň odpovídají na to, jestli by sdílené dopravní prostředky využívali na cesty do práce nebo spíš ve volném čase.

A rovnou můžou hlasovat pro místa, kde by měla v budoucnu být stanoviště. Zvažuje se například Květná zahrada, nádraží, Slovan, Dolní zahrady a mimo jiné i nový parkovací dům, který se v pondělí otevřel vedle polikliniky. Krátce po spuštění ankety už má město první ohlasy. „Kola ano, koloběžky ne. Všude, kde spustili koloběžky, se to povaluje a je to spíš na škodu. Kola mají význam a ideální by bylo, aby to byla stejná služba jako ve Zlíně. Spousta lidí to bude používat i mimo město, “ napsal na facebookovou stránku Kroměříže Daniel.

Ve Zlíně provozuje sdílená kola česká společnost Nextbike a své modré bicykly má také v Uherském Hradišti. V obou městech službu spolufinancují radnice a lidé tak mají prvních 15 minut jízdy zdarma. Nicméně Kroměříž zhruba před rokem nabídku společnosti Nextbike odmítla.

Foto: pixabay