Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
CHINASKI - Báseň
Playlist
CHINASKI
Báseň
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Ze Zlínského kraje ubydou přímé vlaky do Prahy

Ze Zlínského kraje ubydou přímé vlaky do Prahy

ZLÍNSKÝ KRAJ (17. 5. 2022) – Dostat se ze Zlínského kraje do Prahy pro nás bude brzy složitější. Leo Express od 14. června zruší spoj ze Starého Města, do kterého se dalo přistoupit i v Otrokovicích.

Na části trasy se totiž přepne trakční soustava na střídavý proud a současné vlaky dopravce tam nebudou moct projet.

Na trase jezdí denně dva přímé spoje ze Starého Města do Prahy a dva spoje v opačném směru. „Nově naše současné jednotky ze stanice Přerov zamíří na Ostravsko. Aktuálně pracujeme na několika variantách přestupního řešení, které by umožnilo po přepnutí zachovat spojení z a do Zlínského kraje," říká mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík. Spoje podle něj denně využívají stovky cestujících.

Podle starosty Uherského Hradiště Stanislava Blahy tento výpadek nebude jen tak nahraditelný a obyvatelům bude chybět, řekl to ČTK.  „Spoje provozované Leo Expressem byly velmi oblíbené. Jezdily rychle, zároveň měly kvalitní palubní servis. Byla to jediná alternativa vůči spojům Českých drah," uvedl Blaha.

Od státního dopravce jezdí z jihu Zlínského kraje do Prahy napřímo Slovácký expres, a to ve všední dny sedmkrát tam i zpět. A kdyby se po zrušení spoje Leo Expressu zaplnily, státní dopravce je připraven je posílit.

Foto: Leo Express