Vysílací studio: 577 007 007
Dopravní linka: 800 511 611
TOPIC & A7S - Breaking Me
Playlist
TOPIC & A7S
Breaking Me
Právě vysílá:
Pavel Cacek
Odpoledne na Východní Moravě

Jak lehce se ztratí vlak? Otrokovice zažívají řadu kuriozit

Jak lehce se ztratí vlak? Otrokovice zažívají řadu kuriozit

OTROKOVICE (9. 6. 2022) - Jízda vlakem přes Otrokovice je stále jen pro otrlé. Kvůli poškozenému trakčnímu vedení spoje už třetím dnem nabírají velká zpoždění. Příliš spoléhat se nedá ani na náhradní autobusovou dopravu, navíc mají cestující zoufale málo informací. Vznikají díky tomu i docela úsměvné situace a spousta nových vtipů.

Ve středu večer padaly na otrokovickém nádraží sázky, kolik vlaků na odjezdové tabuli dosáhne v kolonce „Zpoždění“ na trojciferné číslo. Některé spoje z tabule mizely bez vysvětlení. „No jo, takový vlak, to je malá věc, navíc si může odbočit, kde chce, lehce se po trase ztratí, “ glosoval jeden z postávajících cestujících.

„Já už jen čekám, kdy tam místo těch časů naskočí žlutý smajlík a hláška Musíme to opravit, “ doplnil ho další.

Na otrokovickém nádraží čekala například skupinka rodičů, kterým se děti vracely z výletu z Prahy. Měly přijet vlakem. Tak ne, prý náhradním autobusem. Ne, nakonec vlakem. Hodinu a půl stál vlak s dětmi v Hulíně, nikdo ovšem nebyl schopný říct, kdy se rozjede, a zda si tedy rodiče mají pro potomky zajet do Hulína, nebo jim ujedou před nosem. Nakonec děti přeskočily do jiného vlaku a šťastné shledání tak přece jen klaplo, i když výrazně později, než bylo v plánu. Řada výletníků z toho vytěžila omluvenku na druhý den z „rodinných důvodů“.

O kus dál se mezi nástupišti bezradně potulovala mladá dvojice. Mladík měl očividně už asi dvě hodiny v plánu dívce romanticky zamávat z vlaku a odjet směrem na Olomouc, leč nezdařilo se. To, co vypadalo jako nesmělé první rande, se tak nečekaně o dost protáhlo. Doufejme, že šlo o rande příjemné.

Naštěstí si všichni mohli zkrátit čekání posloucháním zdařilých historek cestujících, kteří si podobné strasti zažily už v první den poruchy. Přesto v sobě našli odhodlání a zkusili se vlakem domů dostat znovu. „Včera jsem tu čekala s partou lidí, co potřebovali do Hulína, a s partou, co chtěla do Starého Města. Najedou přijede autobus – tak k němu všichni letíme s dotazem, kam pojede, kdo z nás vyhraje. A ejhle, řidič jen houkl, že jede do Malenovic. V tu chvíli jsme opravdu všichni mysleli, že jde o vtip, když o deset metrů dál jezdí co pět minut MHD, “ podělila se o svou zkušenost další z čekajících.

Později se někteří z těchto nešťastníků dalším autobusem dostali do Napajedel. „V životě jsem tam na nádraží nebyla. Samé schody, tak po nich běžíme, hledáme někoho, kdo nám poradí, jakým spojem dál. Najednou mladá dívka vepředu volá, že tam někdo je. Ovšem byl to bezdomovec, co tam spal. Ten nám neporadil, “ dodala se smíchem.

Ano. Lidé, kteří vlastně nikam nespěchali, se mohli kuriózní situaci zasmát. Horší to ovšem měli ti, co potřebovali nutně být někde na čas. Třeba takové letadlo opravdu nepočká. „Měli jsme jet vlakem ze Zlína do Prahy na letiště. V 5:05 přišla od Českých drah SMS, že vlak jede včas. Na nádraží jsme zjistili, že nejede vůbec. Že bude náhradní doprava. 20 minut po plánovaném odjezdu přišla nešťastná průvodčí, že se máme přesunout jinými linkami. Takže rychlý budíček pro kamaráda, který nás na Ruzyni hodil autem, “ popisuje svou zkušenost Marcel Herbolt. Na letiště dorazili včas, ovšem o plnou nádrž a dálniční známku lehčí.

Podle webu Českých drah si dnes (čtvrtek) cestující na většinu spojů počkají od dvaceti do čtyřiceti minut. Menší část je jich zpožděná až o hodinu, jiné jsou zrušené úplně. Na pár železničních přejezdech v okolí navíc nefungují závory, vlaky jezdí krokem a troubí.

S velkými omezeními musíme počítat i nadále, kuriózní historiky tak nejspíš budou přibývat. České dráhy chystají opatření pro další dny.

Foto: Hitrádio Zlín